| Radulescu_Eduard_1955 a întrebat:

Am o intrebare; Unde se fac cursuri gratuite pentru copii intre 8-12 ani, in domeniul IT? Tin sa mentionez ca sunt foarte bun si am o gramada de cunostinte pentru tot ceea ce tine de IT.
P.S. IN PLOIESTI, PH.

Răspuns Câştigător
| artur99 a răspuns:

Noo, în ziua de azi nu prea mai ai nevoie de cursuri, decât dacă ai nevoie repede să înveți ceva.
Poftim câteva siteuri:
w3schools.com (Cam tot ce se poate pe web development)
codeacademy.com (din nou, web dev, și Python/Ruby, din ce văd)
sololearn.com (Aici ai mai multe, C++, Java, Web dev, Ruby, C#, Py)

5 răspunsuri:
| Speed99 a răspuns:

IT nu inseamna ca stii sa instalezi un joc. IT inseamna sa stii sa creezi jocul in sine. Cunosti limbajul Java sau C++?

| sir sanjei a răspuns:

Pai daca esti foarte bun si ai o gramada de cunostinte pentru ce mai doresti sa faci un curs?

| Andreea213 a răspuns:

Cam ce cunostinte IT ai?

| MbCristi199 a răspuns:

Coursera.com