| CosminAlex1999 a întrebat:

Am o mare problema. Am o tableta e-boda si acum cateva zile am vrut sa facu un update la android (am folosit aplicatia Android Version Updater-instalata din google play ). Am apasta pe butonul de update si a spus ca sa se faca updateul trebuie sa o restartez. O restartez si se blocheaza scriind android (un lucru obisnuit - asa face la toate deschiderile ). Ce pot sa fac? Si cum as putea sa reinstalez softul?

1 răspuns:
| Alexx94 a răspuns:

Salut, in mod normal, la un telefon cu android se poate face ''hard reset''(adica androidul revine la setarile initiale), avand in vedere ca si tableta are android, cred ca se poate rezolva in acelasi mod, de obicei se tine apasat pe tasta + de volum si se porneste dispozitivul, iar apoi o sa iti apara o lista, cauti acolo ''hard reset, sau factory reset'', imi spui daca a functionat, succes!