| Andrei_Stan_1999 a întrebat:

Am o mare problema:
Am un laptop TOSHIBA Satellite L855-10X care se tot blocheaza.Are 6 GB rami, procesor i7 3690QM 2, 3-3,3 GHz, placa video AMD 2 GB HD.Credeti ca e din WINDOWS sau din piese?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E plin de erori. Daca ai in windosul in limba engleza faci asa:

My computer(open)-local disc C(propietes)-tools-check now. Bifezi ambele patratele de acolo si dai start.In caz ca iti apare un mesaj dai ok si restartezi pc--ul.La pornire iti va fi afisat indowsul (fond albastru) care verifica si repara erorile din sistem. unde 5 pasi, lasi sa isi faca windowsul treaba cat timp este nevoie. Dupa reparare pc-ul se va restarta(nu in toate cazurile) si va intra singur in windows.Succes. Daca se misca mult mai bine poti instala apoi programul ccleaner de pe internet si vei scana periodic cu acel program.

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

E posibil din ambele cauze.
ce utilitate ii dai?
adica pentru ce il folosesti?
cand anume se blocheaza?