| Bulz_Floryn_1992 a întrebat:

Salut TPU:*...care laptop credeti ca este mai bun, Laptop Acer Aspire V3-571G-73638G1TMaii sau Toshiba Satellite L855-159 i7-3630QM? funda happy

Răspuns Câştigător
| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns:

Acer Aspire V3-571G-73638G1TMaii - E mai bun dar problema e că e pentru Linux.
Satellite L855-159 i7-3630QM - E free dos, nu multe diferențe față de celălalt, dar tot ăla e mai bun.

Dar chiar dacă e mai bun Acer ei bine aș opta pentru Toshiba deoarece e free dos și windows-ul 7 sau 8 mi se pare mai bun decât linux-ul. Cam asta-i părerea mea...

| Bulz_Floryn_1992 explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Dar,ce inseamna ca e pentru linux? happy

| ɗєʌɗvơɪƈє a răspuns (pentru Bulz_Floryn_1992):

Linux e un alt sistem de operare, adică cum e Windows. Iar pe Acer-ul acela merge doar Linux. Windows-ul e mai evoluat și mai bun decât Linux. (Mă refer în special la Windows 7 și mai ales 8.)

| Bulz_Floryn_1992 explică (pentru ɗєʌɗvơɪƈє):

Aha mersi mult big grin

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Toshiba ti-l recomand din toate punctele de vedere, in primul rand. am vazut la ca placa video se poate sa fie ori 64 biti ori 128 nu se stie asta. dar la Toshiba este 128 in cap, la ram este frecventa la Toshiba 1600 pe langa Acer 1333, la procesor la fel Toshiba bate.

| Bulz_Floryn_1992 explică:

La Toshiba ma gandeam si eu, mersi multwinking