| GTS a întrebat:

Salut, am o mare problema destul de mare in privinta jocurilor.
As vrea sa stiu daca placa mea video v-a suporta un procesor (Intel E5700)
Placa mea este Nvidia 8400
As vrea totusi ori procesorul asta ori altul care sa mearga jocuri gen Duke Nukem forever sau...
Din cauza procesorului meu de 1.80 Ghz nu merg multe jocuri prea bine
Ma refer ca se misca in sacadat cum ar fi Call of duty 6 sau majoritarea
Multumesc anticipat!
fundita pentru cel mai bun procesor sau cel mai bun raspuns

Răspuns Câştigător
| stuffhappens a răspuns:

Cel mai bun procesor pe piata este i7, dar mai sunt si i3 i5. Eu am AMD Athlon 64 X2 5000+

4 răspunsuri:
| Bogdanux a răspuns:

Intai spune daca placa de baza e pe socket 775, ca sa nu existe probleme. Daca vei pune acel E5700 diferenta nu va fi enorma pentru ca te trage si placa video in jos, care-i destul de slaba. Poti opta pentru un E6600, iar pe viitor sa iti schimbi si placa video.

http://www.emag.ro/......600_S_LGUG

| Bogdanux a răspuns:

Cum spuneam, acel Intel E6600 e perfect pentru bugetul tau.

| GTS explică:

Stiam de procesoarele astea noi i7 scoase de Intel dar ma refeream la un pret de 200-300 lei am mai vazut pe eMAG unele procesoare dar nu stiu despre ele
si nu am cum sa imi bag AMD pentru ca nu o sa mearga ca placa de baza

| GTS explică:

P5LD2 Daca puteti sa imi spuneti daca e pe socket 775 si daca nu o placa de baza socket 775