| brokxy a întrebat:

Salut.Am o mare problema. Dimensiunea ecranului calculatorului e marita de trei zile.Am incercat sa o micsorez, dar nu merge.Am intrat prin toate fisierele:Taskbar and Start Menu, Control Panel etc.Am apasat un buton si dintrodata s-a marit ecranul.Dar nu mai stiu ce buton era.Va rog daca stie cineva unde sa intru si ce sa fac sa imi spuna.Pentru ca nu pot citi nimic de pe internet sau sa ma joc vreaun joc.Pot, dar ecranul e asa mare incat abia am scris si asta.La mine casuta aceasta portocalie se vede pe tot ecranul.Asa e de rau.Si cand intru pe youtube tot videoclipul acapareaza tot ecranul.sad E foarte rau.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu placerewinking

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce windows folosesti?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai XP da click dreapta pe Dekstop, Proprietati si in bara aia de sus o sa-ti apara niste chenare scrise asa "Themes. Desktop. Screen Saver. Appearance. Settings" da click pe settings si mai jos o sa-ti apara o axa cu o sageata. Muta sageata in stanga si in dreapta si astfel ti-l micsoreaza sau ti-l mareste.happy.
succes:*.

| brokxy explică (pentru anonim_4396):

Mersi.A mers happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru brokxy):

Cu placerewinking

| DanielVălean a răspuns:

Cred ca ai schimbat rezolutia la ecran. Dai clic dreapta te duci la Settings apoi la Themes si dar la Resolution si o selectezi de acolo. Asta e in caz daca ai XP.

| florin5000 a răspuns:

Click dreapta, proprietati, setting si alegi acolo

| piSsuletZ a răspuns:

Deci intra la Start si scrie restabileste daca ai windows-ul in engleza scrie restore si apoi o sa iti apara restabileste conditia calculatorului dintr-o alta zi, apesi acolo si apoi urmezi pasi.

| gaby202000 a răspuns:

Click dreapta pe desktop si dai screen resolution si alege rezolutia recomandata din lista de optiuni o sa scrie de exemplu 1440x900 (recomended) sau 1366x768(recomended). Daca nu merge sa joci nici jocuri incearca sa reinstalezi driverul de la placa video care il gasesti in functie de placa pe nVIDIA sau amd.

| CMagda02 a răspuns:

Apasa pe Ctrl V si apoi regulezi cu mouse-ul.

| vectorice a răspuns:

In desktop click dreapta si verifica rezolutia din meniul Screen resolution. Cu toate ca vad ca ai specificat doar aplicatiile de pe internet. In acest caz problema este in browser. Intra in Mozilla Firefox sau in Chrome, si din tastatura tine apasata tasta Ctrl si apasa de mai multe ori tasta -

| Anametgjmtg a răspuns:

Intrii in setari si schimbi marimea