| anonim_4396 a întrebat:

Dupa cum stiti antivirusul cam ingreuneaza calculatorul. Daca il instalez pe o partitie diferita departe de partitia cu sistemul de operare va mai inreuna cumva sistemul?
Funda

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu conteaza unde il instalezi, daca e sa il ingreuneze il ingreuneaza.

De obicei antivirusul foloseste si ram si procesorul, asa ca daca nu ai destul resurse la dispozitie o sa iti incetineasca unele procese

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Nu are nicio importanta pe ce partitie instalezi ORICE program sau joc. Daca esti sigur ca-ti ingreuneaza calculatorul, o sa-l ingreuneze oricum.
Nu spui ce antivirus ai acum dar incearca BitDefende free sau Kingsoft Antivirus. Daca se comporta la fel ai alte probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceea ce vrei tu nu este posibil, poti insa instala un antivirus dupa criteriile calculatorului tau si cerintele antivirusului.