| Swt9999 a întrebat:

Salut am o mica intrebare stie cineva daca am virusi pe calculator si vreau sa conectez aparatul foto la el se poate intampla ceva cu aparatul?

Răspuns Câştigător
| theeternal a răspuns:

Aparatul nu o sa pățească nimic. Programul virușilor este scris pentru sistemul de operare Windows, deci vor afecta doar dispozitivele care rulează Windows - adică doar PC-ul tău. Cel mai mare rău pe care il pot face virușii in acest caz ar fi să infecteze si fișierele de pe card. Dar funcționarea aparatului ca dispozitiv nu va fi afectată.

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Parerile sunt impartite in aceea ce ai intrebat.
cardul de memorie sigur o sa fie afectat daca ai pc cu virus.
de ce nu devirusezi pc inainte sa conectezi camera foto?
nu e o filozofie mare.