| tosibacaptiva1337 a întrebat:

Salut,am o mica întrebare va rog seriozitate, poate cu timpul o sursa de calculator sa piarda din WATS? De exemplu de la 500w la 400w sau char mai mult sa piarda, este cumva posibil? Multumesc

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Sursele din start nu puterea inscrisa pe ele. Este doar pentru marketing. Exemplu: o sursa de 500 certificata 80 bronze, da din start undeva peste 400 si daca mai si imbatraneste (imbatranesc condensatorii primii si alte componente apoi) scade sub.

4 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Nu este posibil.
Daca e o sursa de calitate, o sa o schimbi tu inainte sa se defecteze!

| mihai69 a răspuns:

Nu e posibil. Ori duce, ori nu duce.

| doctorandus a răspuns:

Nu știu, măi. Eu am surse care funcționează de ani de zile și n-au niciun defect.

| Brizbriz a răspuns:

Nope, nu e doar posibil
este ABSOLUT SIGUR
sursele se duc in timp, cel putin condensatorii se umfla
si se duc cu atat mai repede cu cat sunt mai iefitne
de ce crezi tu ca pe o sursa scrie "80 plus platimun" si costa peste 3mii da' lei?!?
https://www.emag.ro/surse-pc/sort-pricedesc/c