| Mony a întrebat:

Am o mica problema. Am avut pe Desktop un folder si l-am sters (ca nu mi-l mai trebuia) dar tot reapare, eu il sterg, si iar apare. Ce sa fac cu el? ca deja devine plictisitor sa-l tot stergsad

Răspuns Câştigător
| sonya a răspuns:

Depinde ce stergi. si probabil cand folosesti ceva din calculator reapare deoarece ai nevoie de el. Daca e ceva si te deranjeaza muta-l.

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Ce are folderul in el? De unde l-ai descarcat? Descarca Malwarebytes Anti-Malware de aici http://fileforum.betanews.com/detail/Malwarebytes-AntiMalware/1186760019/1 si salveaza-l pe Desktop.
Instaleaza-l si la sfarsit asigura-te ca ai bifat urmatoarele: Update Malwarebytes' Anti-Malware si Launch Malwarebytes' Anti-Malware. Apoi apasa Finish.
Dupa lansarea programului, selecteaza Perform full scan si apoi apasa pe Scan.
La terminarea scanarii apasa OK si apoi Show Results. Asigura-te ca e totul bifat si apoi apasa Remove Selected.(spune ce a gasit aici) si apoi sterge folderul linistit!

| CM7YRE a răspuns:

Ai un virus.instaleaza-ti un antivirus si sterge virusii (de preferat kaspersky) sau formateaza-l.

| Mony explică:

Deci folderu e gol...

| KarmaPolice a răspuns:

Incearca sa-l stergi cu Shift+delete. Sau sa intri in el si sa stergi fiecare fisier /folder in parte; daca nici asa nu-ti merge erau si niste programe care te puteau ajuta ( insa numai le stiu numele) sa-l stergi

| BBg a răspuns:

Cred ca e virus ar trebui sa iti instalezi windowsul din nou.