| ItDoesntMatter01 a întrebat:

Salut :) am o mica problema ...de craciun mi-a cumparat unchiul meu o placa video zotac nVIDIA geforce GT 610 si de-abia acuma am primit-o.am montato si am pus cablul monitorului la placa si am aprons calculatorul si am bagat cd-ul cu drivere dar nu mi-l gaseste. plus rezolutia s-a facut mai naspa ..adica nu pot sa setez eu gen 1180 * 711. nici nu-mi da cea recomanda pentru lcd-ul meu, 1280*1024 e prea mare (se vede prea mic ) iar 1024 * 760 e prea mare (se vede prea mare ) si am problema si la video-urile de pe yt inainte mergea full HD (1080 p ) perfect, si acuma si 720 se vede cu lag.iar cand am vrut sa schimb cablul de la monitor iapoi la placa de baza nu mi s-a mai vazut nimic pe monitor am dat restart de mai multe ori ..cica placa e de gaming ( a luat-o de la ceva sediu pc garage ).a cerut o placa video buna pana in 250 de lei cadou pentru mine ..si i-a recomandat placa asta https://www.pcgarage.ro/......r3-64-bit/ ..si asta a luat-o.ce sa fac sa se vada mai ok fara lag si cum sa pun rezolutia buna?

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Descarcă driverele de pe net dacă nu merge CD-ul. Abia după ce e instalată corect o să meargă (mai) bine.

1 răspuns:
| ItDoesntMatter01 explică:

Scuze de greseli.m-am grabit la scris happy