| Cosminovici18 a întrebat:

Am o nelamurire. Am internet de la Telekom si un modem Smartbox si vreau sa-mi cumpar un router wireless si vreau sa stiu daca internetul la calculator o sa fie de la modem sau de la routerul wireless? Eu vreau sa folosesc modemul pentru calculator iar routerul wireless sa ma conectez de pe telefon, laptop etc. Se poate?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Va avea net de la modem, prin router

4 răspunsuri:
| Vofuse a răspuns:

Internetul o sa fie de la modem, dar o sa scada viteza daca esti conectat in acelasi timp la wifi de pe telefon...

| Cosminovici18 explică (pentru Vofuse):

Pentru ca routerul folosește internet de la modem?

| K0sti a răspuns:

Cumpara-l! Dupa care pune mana si citeste cum sa-l instalezi, ca sa nu mai ai nelamuriri!

| Vofuse a răspuns:

Tu bagi modemul in router si il pornesti si vei avea wifi. Ca sa ai net si pe pc sau laptop trebuie sa bagi un cablu cu mufa ethernet din router in pc sau laptop.