| Mary012 a întrebat:

Am o nelamurire cu privire la routerul meu D-Link DIR 842. Am internet de la rds cu 300Mbps si in banda de 2. 4Ghz scoate maxim 50 de Mbps iar in banda de 5Ghz aproape 300Mpps. Am testat cu un Samsung galaxy S6 Edge. Intrebarea mea este : Cum il pot face sa imi dea macar 150 de Mbps pe wifi in 2. 5Ghz?

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de tehnologia folosita de router.
De aceea foloseste doua benzi, fiindca in benzile de frecventa joasa se pot face transferuri in banda mai ingusta (la 2. 5GHz e bun transferul de 50Mb).