| Shomitza a întrebat:

Salut,am o nelamurire, vreau si eu pareri desprea placa asta video, daca sau nu sa cumpar aceasta palca video : http://www.it-sh.ro/......p1545.html Si inca ceva, ce modele de placa video se potrivesc pe placa asta de baza IBM ThinkCentre M52, eu aveam ddr2, dar mai merg si alte ddr?

9 răspunsuri:
| sheamus12 a răspuns:

Mai bine iti iei una noua de pe net.Da merge si placa video ddr3. Poti sa-mi spui bugetul tau si te pot ajuta sa gaseti un noua si buna.

| Shomitza explică (pentru sheamus12):

Http://www.emag.ro/......EDY0DBBBM/ ce zici e buna asta, e noua.

| sheamus12 a răspuns (pentru Shomitza):

Asta am avut-o si eu dar am schimbat-o.Imi mergea fifa 12 si 13 (dar cu foarte putin lag), prototype etc. E destul de buna dar nu te astepta la performante foarte mari.

| Shomitza explică (pentru sheamus12):

Nu ma astept ca na, are 64bit, dar merge! si o sa fac luna asta comanda!

| Shomitza explică (pentru sheamus12):

Deci merge in slotul meu, da? ca la mine era dilema ca scrie acolo gddr3 si am crezut ca nu se potriveste!

| sheamus12 a răspuns (pentru Shomitza):

Daca asta era dilema; da iti merge pentru ca si eu tot ddr 2 am si ti-am spus ca am avut-o si merge destul de bine. Funda?

| sltlp a răspuns (pentru Shomitza):

Ddr-ul de la placa de baza (ram) nu are nici o legatura cu cel de la placa video. Asa sunt placi video si cu gddr5 si placi de baza cu ddr5 nu ai sa gasesti(cel putin nu acum).
Gt 210 este o placa video foarte slaba. Iar legat de compatibilitate, trebuie verificat daca placa de baza are slot pcie. Am cautat pe google, si nu gasesc nimic util. nici la imagini nu m-am lamurit...

| Shomitza explică (pentru sltlp):

Are slot PCI-E, am everest. Ultima pe care am avut-o a fost Nvidia Geforce 7600 GS, dar cand ii bagam drivere numai imi recunostea placa...eu zic ca e bunicica placa gt 210...asta e bugetul, nici mai mult nu dau laughing

| sltlp a răspuns (pentru Shomitza):

Gt 210 o sa fie cu pana la 50% mai performanta, dar tot o placa video slaba ramane big grin. Gt 220 era de pana la 2 ori peste gt210, dar vezi si tu, dupa buget.