| kai481 a întrebat:

Am o pereche de casti bluetooth la care cablul a ramas ca atunci dupa ce il scoti din cutie unde este impachetat.Stie cineva cum il pot indrepta?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Arthiom a răspuns:

Nu il lasi in soare sau il incalzesti cu uscatorul cum s-a zis aici, ca imbatraneste izolatia si dupa ceva timp ai sa te trezesti ca se macina/decoloreaza/crapa.

Ori te apuci si-l folosesti ca se indreapta de la sine de la un timp, cum zice MisterryFox, ori il tii de un capat si il rotesti in aer de mai multe ori, sau lipesti un capat de ceva dulap/raft si de celalalt agati o greutate usoara, dar usoara, nu mai grea decat o telecomanda tv, si il lasi asa cateva zile.

3 răspunsuri:
| NGheorghe a răspuns:

Îl lași o ora la soare... sa se bronzeze happy

| Sudhd a răspuns:

Incearca sa il folosesti ca se va indrepta de la sine.

| Daniel987 a răspuns:

Foloseste uscatorul de par, aer cald, îndreaptă firul cu mâna si tine aerul cald pe fir până rămâne asa