| Florescu_Emanuel_1995 a întrebat:

Salut,am o placa de baza Asrock 960GM-VGS3 FX si vreau sa stiu daca acesta placa video esti compatibila cu placa de baza Sapphire Radeon HD7770 GHz Edition, 1024MB GDDR5, 128bit tin sa mentionez ca am procesor amd FX 4300 3.9 vreau sa stiu daca va duce cu acesta placa video cele mai noi jocuri mersi.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ce ai idnciat tu acolo, adica placa de baza si acea placa video sunt compatibile. Vad ca cineva de mai sus vobeste aiurea. O sa rulezi jocuri recente, dar cand vine vorba de setari. depinde cum joci, pe ce rezolutie etc.

1 răspuns:
| Luke21Rules a răspuns:

Nu stiu sa iti spun daca e compatibila cu PC-ul tau de unde sa stiu daca placa video este pe PCI-E si pc- ul tau pe w express dar iti garantez ca placa aia video nu iti v-a duce cele mai noi jocuri.