| Sudhd a întrebat:

Salut,
Am o placă de bază GigaByte b450 Aorus Elite.
Am 2 ssd-uri pe m2, unul pe sata și 2 harddiskuri.
Problema e că de când am adăugat al doilea ssd pe m2 îmi vede doar ssd ul și un hard pe sata, celălalt hard nu mi-l mai arată.
Am 2 sloturi de M.2 și 4 de Sata.
Mulțumesc

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Intra in BIOS si incearca, pe rand, optiunile de conectare a discurilor, pana ce sistemul le "vede" pe toate.
La fiecare optiune salveaza configuratia inainte de restartare, dupa care vezi care-i situatia.
Xuteste si manualul placii de baza (il gasesti pe site-ul producatorului)!