| xNoName95 a întrebat:

Salut.Am o placa video ati radeon 9250 si windows7 am gasit pana acum in jur de 4 drivere dintre care 3 mi-a dat eroare si 1 s-a instalat dar nu a avut niciun efect... va roog ajutati-ma cu un link ceva.

2 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

ACTUALIZARE DRIVER pentru placa video manual sau automat.
Actualizare automata:
1 - Click dreapta pe My Computer (XP) sau Computer (7)
2 - Click pe Manage în meniul deschis
3 - Du-te la Device Manager / Device Manager
4 - clic dreapta pe placa video si apasa Actualizare
Daca aceasta procedura nu func? ioneaza încearca sa dezinstalezi driverul si reinstaleaza-l în mod automat.
Daca acest proces nu func? ioneaza, descarca driverul pentru placa ta video manual de la producator.
Intra aici http://www.amd.com/us/pages/amdhomepage.aspx
te duci cu mouse-ul in dreapta sus pe ->Find a driver si apoi da click pe Driver Autodetect si apoi descarca.
Bafta!

| AndreiGabi a răspuns:

Incearca asa : http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/auto_detect.aspx Este "driver scanner-ul" oferit de ei ( pentru driver placa video) dar nu sunt sigur ca o sa reusesti pentru ca am incercat manual sa descarc un driver pentru placa ta de pe site-ul celor de la amd. Din pacate nu ofera solutie pentru windows 7... poti sa incerci si tu : http://support.amd.com/us/Pages/AMDSupportHub.aspx in dreapta sus este un panou in care alegi desktop graphics, radeon 9xxx series, radeon 9200 series, iar la operating sistem blocaj...doar linux, xp, 98 si 2000.