| armandoion a întrebat:

Salut, am o plasma Samsung si se vede o dunga alba de vreo 2-3 centimetri, oare este defect display-ul stiti cat ma costa?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Altu,sa il repari pe asta, te costa de nu se merita.Plasma are geam,nu-i LCD,asta dacas e plasma cum zici.
In ziua de azi TV-urile is ieftine,nu merita sa mai repari nimic.
Bine daca iei TV din ala cu nu stiu citi K ala costa, desi no sa vezi mai niciodata emisiuni la el in K-eiurile ce le are, deci bani irositi.

De reparat, trebuie sa intrebi undeva un service, aia pot constata ce s-a defectat, ce trebuie schimbat si cit costa.

| Wr3nch a răspuns:

Fara modelul exact e greu de zis. Daca nu e prins pe perete da un ochi in spate, si vezi, ca ai un actibild.