| Mereuta_Denis_1995 a întrebat:

Am fost la o petrecere recent, si un prieten s-a imbatat si mi-a aruncat vin in fata si apoi a curs pe telefon, care era crapat.Si o picatura de vin s-a dus intr-o crapatura, iar acum nu mai merge.Probail s-o fi dus alcoolul in circuitele display-ului.Si de o zi nu se vede decat o dunga alba pe display.Ce ar trebui sa fac si cam cat ar costa reparatia?

5 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

Depinde de model. Intre 100 si 500 in funtie de cat de nou e. Faini prieteni ai daca te uda cu vin ca asa le vinelaughing

| gabicoo a răspuns:

Mergi pe la mai multe service-uri si vezi cat te costa. Preturile difera.
Dupa ce repari telefonul trimite factura amicului tau poate se trezeste din aburii alcoolului și plateste si el o parte din costurile reparatiei.
Nu alcoolul e problema ci apa din vin care a scurtcicuitat ceva pe acolo.

| Cristea468 a răspuns:

Bagă prima dată telefonul în orez și usucăl bine

| ChocoHeart a răspuns (pentru Cristea468):

Daca e praf nu mai are ce sa-i faca...

| ChocoHeart a răspuns:

Mergi si intereseaza-te. Peste tot costa diferit.