| hashman98 a întrebat:

Salut, am o problema, abia imi reinstalai windowsul si nu gasesc sa instalez placa de sunet, am cautat pe google, am gasit numele placii dar nu gasesc, pe google imi da numai prosti uitati, daca ma puteti ajuta : HDAUDIO\FUNC_01&VEN_11D4&DEV_1986&SUBSYS_1043818F&REV_10 05\4&9DE81E8&0&0001
sau : Audio device on High Definition audio Bus

Ajutati-ma sa instalez placa de sunet, mersi happy

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

De ce nu ai descarcat un driver universal sau te duci pe site ul acela Intel cu broswerul de la windows si se face uptate automat

| hashman98 explică (pentru alinaalin955):

Am incercat, nu merge happy

| alinaalin955 a răspuns (pentru hashman98):

Ce placa de baza ai?
Descarca acest program:
http://www.softpedia.com/get/System/System-Info/Everest-Home-Edition.shtml
Il deschizi, dublu click pe motherboard(placa de baza), click pe motherboard si citesti in dreapta la motherboardname.

| hashman98 explică (pentru alinaalin955):

Scrie UNKOWN

| hashman98 explică (pentru alinaalin955):

Scrie unkown, de dimineata nu gasesc si am nevoie si de placa video.

| alinaalin955 a răspuns (pentru hashman98):

Nu stiu ce sa zic.

| alinaalin955 a răspuns:

Incearca cu driver genius sau un alt program de genul asta.
DriverPack Solution.
Driver Easy Professional.
Driver Magician.