| romaniaaa a întrebat:

Salut, am o problema, am laptop dell inspiron 1564 si la butoanle de sus : f1 f2 f3 f3...am atasate obtinunile de sunet. lumina.etc. Intr-un joc am nevoie sa folosesc tasta F9 dar nu pot pentru ca cu ea dau mai tare sonoru, cum dau sa se activeze tastele numai de F. Adica sa apas F9. nu stiu daca am fost explicid dar va rog help!

Răspuns Câştigător
| DjLau a răspuns:

Salut! In principiu, era foarte ok daca ne spuneai si despre ce joc este vorba. Iti explic imediat si de ce.
In general, majoritatea jocurilor permit editarea tastelor de pe care le joci (Controls). Astfel, poti schimba F9 cu orice alta tasta si nu va mai trebui sa o apesi.
Daca totusi jocul nu-ti permite sa schimbi tastele de pe care te joci, poti incerca sa apesi pur si simplu pe tasta F9. Pentru ca, de obicei, pentru a da mai tare sonorul trebuie sa apesi combinatia de taste Fn+F9, nu doar pe F9. Incearca asa si da-ne de stire daca asa te descurci!

Bafta!

3 răspunsuri:
| andreeadragutza22 a răspuns:

Apasa Shift si apoi F9, sau vez i tu nu stiu sigura!

| romaniaaa explică:

Jocul este couter strike, si folosesc un cod si ca sa pronesc codul trebuie sa tin apasat F9 si daca tin apsat f9 mi se da mai tare sonorul!(trebuie sa stiu cum sa dezactivez butoanele de sonorbig grincryingcrying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru a apasa F9 si nu butonu de la volum trebuie sa apesi Fn+F9, adica ti apasat butonul "Fn" si apoi apesi pe "F9"!