| Casper003 a întrebat:

Salut, am o problema, am o placa video Ati si folosesc prostia aia de Catalyst Control Center, problema este ca indiferent daca schimb windows-ul (XP sau 7) tot nu vrea sa se deschida, nu stiu ce mama dracu' sa-i mai fac, ma scoate din minti, am instalat NET. Framework, tot nu merge, nu da nici un semn, inainte mai acum vreo 5-6 luni mergea, acum nu mai vrea sa porneasca sad

9 răspunsuri:
| WindTechArt a răspuns:

Bun vad ca ai una dintre problemele cele mai grave la plecile video ATI Fa un print la configuratia Pc-ului tau si un print la Catalyst Control Center daca iti apare si am sa vad daca gasesc vreo metoda sa te ajut... AAA si s-ar putea sa fie si o problema de piesa care este mai grav da sa incercam sa vedem ce problema ai.

| Casper003 explică (pentru WindTechArt):

Pai configuratia mea este: 1GB ram DDR2, Procesor Sempron LE-1100 de 1.90 GHz (o sa dau comanda luna viitoare pentru alt procesor), si placa video PowerCollor Radeon HD5450 512mb si 64 bit. cam atat.

| Casper003 explică (pentru WindTechArt):

Si asta e adresa mea de yahoo, sa vorbim acolo: bogdanm_98@yahoo.com

| Casper003 explică (pentru WindTechArt):

A da, si driver-ul l-am downloadat de pe AMD, oricum, cu ala de pe CD-ul original tot asa facea, tot nu pornea...

| WindTechArt a răspuns (pentru Casper003):

Bun ai face tare bine sa incerci sa mergi pe iconita computer si click dreapta, apoi propriatati, apoi in stanga sus pe device manager. Dupa asta sa dezinstalezi de acolo driverul cara face figuri. OK dupa aia bagi CD sau ce ai pentru instalare drivere apoi cand instalezi driverul executa ca administrator si instaleaza in mod obisnuit. Dupa reporneste pc-ul. Ok inainte de toate astea va trebui sa faci cel mai greu pas si anume sa desfaci unitatea si sa demontezi paca video sau daca este integrata pa placa de baza atunci scoti toata placa si o cureti bine de praf folosind vata si spirt (in cantitate mica).

Am testat tot pe o alta problema de genul asta la un domn cara m-a contactat si acum are performanta maxima(se pare ca daca este prea mult praf nu functioneaza bine na asta este treaba);-)

| Casper003 explică (pentru WindTechArt):

Deci sa vad daca am inteles, intru in device manager si dezinstalez deviceul(placa video) sau driver-ul?

| Casper003 explică (pentru WindTechArt):

Nu a mers, oricum meultumesc pentru ajutor happy, daca nu merge asta este o sa stau cu el asa sad

| Casper003 explică (pentru WindTechArt):

A da, la procese imi apare ca sunt intrat pe el. (am uitat sa mentionez)

| WindTechArt a răspuns (pentru Casper003):

O atunci s-ar putea sa fie o eroare binara adica sa-ti mearga dar sa nu il poti accesa mi se pare ca isi revine in timp SUCCES