| Mirel1234 a întrebat:

Salut,am o problema, am pierdut capacul de la baterii la controller xbox 360, cum mai pot pune baterii asa incat sa mearga?

4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

1. Cauți capacul.
2. Cu bandă dublă adezivă. Se lipește și pe interior, și va lipi și bateriile. Dar să nu pui prea multă.
3. Înțepenești bateriile, adăugând puțină sârmă sau ceva de metal la capătul fiecărei baterii.
4. Folosești scotch sau bandă izolatoare pe spate ca să nu cadă bateriile, astfel încât să nu afecteze butoanele.

| Mirel1234 explică (pentru anonimg):

Am sa incerc daca merge, daca chiar merge iti dau funda

| Mirel1234 explică (pentru anonimg):

Am pus banda pe interior am pus bateriele am mai dat un strat deasupra dupa ce am pus sarma am dat sa porneasca nu a pornit sa fie ca am pus bateriele cu + in sus ca n-am cum vine

| JicaContra a răspuns:

Scotch, ofc
nu acopera cum trebuie, fa un somoiog de hartie intre baterii si scotch

hai, doar vrei sa ajung MacGyver cand o sa fii mare tongue