| HoTSaucE a întrebat:

Am o problema.Am un laptop Dell inspiron 15r nu stiu cat...nu cred ca are vreo importanta.Are procesor amd quad-core, placa ati 6620, 4gb ram si 500gb hdd.Chestia este ca nu incarca bateria deloc.Imi tot scrie battery not charging jos in dreapta.Ce este de facut? Trebuie oare sa ii cumpar alta baterie? Nu incarca deloc, iar cand il scot din priza se stinge.In schimb am incercat sa il tin in priza fara baterie si merge perfect.Cred ca numai de la baterie poate veni problema, dar astept si alte pareri...
Funda!

Răspuns Câştigător
| Kena a răspuns:

Cred ca e de vina incarcatorul, verifica daca are aceeasi W ca cerintele cerute. Daca nu acumulatorul e de vine si trebuie schimbat.

7 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Mergi la un service autorizat DELL cu laptop-ul, bateria si incarcatorul. Cei de acolo vor sti ce e de facut. Succes!
http://laptopnews.ro/service-laptop-reparatii-laptop

| darkmy a răspuns:

Evident bateria este problema.
Cumpara alta.

| Tops a răspuns:

La-i tinut prea mult la incarcat? ia-ti o alta baterie sau incearca cu alt incarcator.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De cat timp ai laptopul? Ca si eu am un Dell de aproape 5 ani, nu mai am asteptari la baterie. Insa daca al tau nu este mai vechi de 2 ani, cred ca inca mai ai garantie pe el. Dell-urile au cam 3 ani garantie. Al meu atat avea.

| HoTSaucE explică (pentru anonim_4396):

Laptopul este luat din state si nu am garantie la el.Nu cred ca are 2 saptamani...este din 2012 modelul...asta ma supara pe mine.

| anonim_4396 a răspuns (pentru HoTSaucE):

Daca scrie Made in China, e clar legat de calitate. In fine, speram totusi sa fie mai vechi, sunt fana Dell dintotdeauna. Dar se pare ca nu le mai fac cum le faceau... Daca vrei neaparat sa inlocuiesti bateria, daca ai nevoie de baterie (calatoresti, lucrezi altundeva unde nu ai priza), poti lua alta. Insa va costa in jur de 400 de lei una originala.

| Bratu_Mircea_1954 a răspuns:

E aproape imposibil sa fie de la incarcator, atata timp cat laptopul merge cand e bagat in priza. Cel mai probabil e de la baterie.
http://www.voltamper.ro/baterie-laptop/