| BogdanM275 a întrebat:

Salut, am o problema, am un Samsung Galaxy J4 Plus căruia i-am spart/fisurat din greșeala ecranul, problema e ca fisura e pe marginea stânga a ecranului și e aproape neobservabila, sa în schimb ecranul sau sa cumpăr o folie de protecție?

Care ar fi cea mai ieftina și buna soluție.

7 răspunsuri:
| sofisis a răspuns:

Sa schimbi ecranul te costa jumatate din valoarea telefonului...

| BogdanM275 explică (pentru sofisis):

Situația e ca fisura e pe partea "neagra" a ecranului, și e destul de mica și se observa destul de greu, dar cu toate astea nu ași vrea sa ma risc deoarece fisura s-ar putea marii cu timpul.

| sofisis a răspuns (pentru BogdanM275):

Iti pui folie si tine in loc fisura.

| Bizon95 a răspuns:

Folie de protectie, evident
as cumpara si o husa, macar dintr-un cauciuc mai gros, te costa cam jumatate din folie
dar, pune-le pe amandoua la acelasi boutique GSM, la unele telefoane husa poate da jos folia (prea mica distanta dintre ecran si margini), asa ca asigurate ca nu ai problema asta

| mudokins78 a răspuns:

Flip cover și gata!
Și pentru ca să fi tu informat, toate telefoanele cu J în faţă au fost la origine create cu destinaţia -India. Că au ajuns și pe la noi, este o altă poveste. Telefonul nu are nici un fel de protecţie la/pe sticlă.

| adryang78 a răspuns:

E mai ieftină folia de protecție. Dacă fisura nu se întinde n-ai probleme.

| UrechiusaMircea a răspuns:

Nu sunt sigur dar cel mai bine te duci la mecanic sau iti freci geodasenu pentru noroc?