| Blurryb a întrebat:

Salut.Am o problema cu calculatorul: Se opreste cand sunt in jocuri...o data mi-a dat bluescreen, o singura data.
Aici e o poza cu temperaturile Procesorului si Placii Video :
http://imgur.com/m2f8Ba5

Am un :
CPU:amd fx-8320 8x4.40 OVERCLOCK
GPU:XFX hd 7970
RAM:8GB
SURSA:600W

De o saptamana patesc chestia asta.Pana acum nu a mai patit asa.Am reinstalat windowsul formatand fiecare partitie.

2 răspunsuri:
| Helly1226 a răspuns:

Probleme cu placa video probabil, incearca alte drivere pentru ea (http://support.amd.com/en-us/download), nu folosi drivere beta, dar ar putea fi si din cauza altor componente. eu am avut probleme cu sursa, imi dadea bluescreen in full load si a trebuit sa o schimb.

| BlacKGabriel a răspuns:

Nu mai tine procesorul in overclock, incearca sa il lasi standard! s-ar putea sa urce temperaturile foarte mult in full load! desfa carcasa de la pc si lasa-l fara ea intro parte! vezi cum se comporta! s-ar putea sa ai vreun condensator scrus la sursa si sa nu mai duca sistemul, verifica si cu alta sursa daca face asa!