| andreipopa73 a întrebat:

Salut,am o problema cu imprimanta mea, Epson l800.Pana acum a functionat foarte bine dar a trebuit sa plec cu imprimanta pentru a face poze in deplasare.Cand m-am intors acasa si am instalat-o din nou am uitat sa deschid butonul de la cerneluri.Si a functionat asa o vreme.Astazi nu imi mai printeaza nimic, doar niste contururi cu negru.Va rog sa ma ajutati, ce pot sa fac? Am deschis ala, ce altceva pot face?

1 răspuns:
| dannyel86 a răspuns:

Imprimanta trebuie sa aiba un soft instalat odata cu driverele, prin care se poate face mentenanta cartuselor din dispozitiv (curatare cartuse si cap imprimare). Asigura-te mai intai ca mai ai cerneala in cartuse. Daca ele sunt goale, trebuie umplute din nou pentru a putea printa corespunzator.