| ___BL2I a întrebat:

Salut, am o problema cu o imprimanta Epson L850, a început sa printeze pozele cu pete de vopsea pe hârtie( doar pe print nu și unde nu se printeaza nimic).
Am folosit pana acum cerneala Epson dar recent am reancarcat light magenta cu alt timp la fel compatibil cu l850( https://amdigital.ro/......nta.html), poate scoate pete din cauza asta?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Da, este posibil, daca vopsaua are viscozitate prea mica sau diuza cartusului este uzat.

| ___BL2I explică (pentru Bula):

Și ce îmi poți recomanda să fac? Sa scot cerneala?

| Bula a răspuns (pentru ___BL2I):

Poti incerca, dar cred ca doar schimbarea cartusului va rezolva problema (mai ales daca a fost reincarcat de mai mult de 3 ori.

| ___BL2I explică (pentru Bula):

Mulțumesc