| petrascu a întrebat:

Am o problema cu iphone-ul.
In urma cu cateva zile i-am facut update la versiunea 3.1.3. Telefonul meu e de tip 3GS. Acum, de fiecare data cand il pornesc imi apare un usb cu o sageata inspre iTunes, si tot ce pot sa fac e sa dau un Emergency Call. Am cautat pe net o groaza de tutoriale, am incercat toate prostiile, recovery, DFU mode, blackra1n, redsn0w, de toate! La redsn0w si blackra1n se blocheaza cand zice ceva de un Reboot. Asa ca am apelat la voi, poate ma puteti ajuta. :-) Va rog din suflet.

Răspuns Câştigător
| sinblade27 a răspuns:

Unu... iti trebuie jailbreak dupa restore 2 atentie la restore cel mai bine il pui in dfu si dai restore la versiune. 3 redsnow blackrain nu functioneaza pe 3. 1. 3 pentru mai multe detalii intra pe modmyi.com si cauta ceva pentru placa de baza a tel tau.

2 răspunsuri:
| petrascu explică:

Vroiam sa zic 2GS. Ma scuzati.

| lury a răspuns:

Hei am patit acelasi lucru tocmai mi-am luat un iphone 3gs p alb si habar nu am ce se intampla cu el...imi apare acelasi lucru, dar commul tau chiar a fost de folos mersi mlt!