| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu laptoplul. Dupa ce i-am facut windowsu mergea normal dar cand am vrut sa il pornesc in alta zi apare firma laptopului si scrie Preparing Automating Repair si iar se opreste si tot asa. Din ce cauza sa fie?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ori Windowsul este defect, ori HDD-ul. Schimba unitatea din care ai instalat Windowsul si sursa lui.

| gelu1970 a răspuns:

Indiferent ca ai formatat folosind un dvd sau stick sau ai folosit optiunea recovery ceva nu ai facut bine. in ideea ca laptopul suporta sistemul de operare folosit de tine si nu ai defectiuni, fizic vorbind, incearca sa reinstalezi din nou.
eu as face o instalare curata. sterge totul si elimina toate partitiile apoi re refaci din nou.

| Indres_Petrea_2000 a răspuns (pentru gelu1970):

Asa am facut atunci. L-am instalat de pe un stick. Dar acum daca incerc sa il instalez nu merge. Tot asa apare...

| gelu1970 a răspuns (pentru Indres_Petrea_2000):

E posibil sa ai un component defect sau necompatibil cu sistemul de operare ce instalezi.
mai mult nu pot sa iti spun. totusi ca o alternativa, daca esti dispus, imi spui ce windows vrei sa instalezi, descarcam o versiune curata, nemodificata, si iti fac eu stick. apoi daca tot aceeasi problema apare...e ceea ce am scris mai sus.

| Indres_Petrea_2000 a răspuns (pentru gelu1970):

Pana la urma am reusit sa inatalez windowa 8.1 de pe un dvd dar am activat din bios Legacy sau ceva de genul...(cand am instalat de pe stick era setat Umfi) acum porneste altfel ca inainte.

| Indres_Petrea_2000 a răspuns (pentru Indres_Petrea_2000):

Imi porneste invechit daca stit la ce ma refer