| marian56 a întrebat:

Am o problema cu microfonul. De fiecare data cand ii dau restart calculatorului trebuie sa bag din nou mufa microfonului pentru a functiona. Care este cauza si cum as putea sa scap de asta?

1 răspuns:
| Elynad a răspuns:

Se poate intampla ca microfonul sa nu fie in mufa care trebuie si sa fie o problema cu driverele sau aplicatia de sunet.
Unele placi permit setarea functionalitatii pentru fiecare mufa in parte. Cand conectezi ceva, scaneaza sa vada ce e si apare o ferestra pentru a schimba setarea sau a o confirma. Odata confirmata acesta este retinuta de sistem.
Vezi ce placa de sunet ai si descarca de pe pagina oficiala aplicatia si driverele.