| peanutbutter32 a întrebat:

Salut! Am o problema cu o tastatura wireless. Cand sunt la pc e totul bine dar daca nu o folosesc o vreme apoi revin la pc, se deconecteaza si trebuie sa dau restart la pc ca sa mearga din nou. Ce are?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Schimbă tastatura cu una de firmă cunoscută, de încredere.

| Cherciumihai a răspuns:

Se pare că tastatura ta wireless se deconectează după o perioadă de neutilizare. Este posibil să fie o problemă cu setările de economisire a energiei sau cu conexiunea între tastatură și PC. Încearcă să verifici setările de economisire a energiei și să te asiguri că sunt optimizate pentru tastatura ta. De asemenea, poți încerca să reconectezi tastatura folosind butonul de sincronizare sau să încerci să o conectezi la un alt port USB. Dacă problema persistă, ar putea fi util să consulți manualul tastaturii sau să contactezi asistența tehnică a producătorului pentru suport suplimentar.