| Andrei907 a întrebat:

Salut am o problema cu pc de cateva zile : cand incerc sa downloadez orice program de pe internet se blocheaza la 99%, am reinstalat windowsu(doar C) si imi face la fel, in D imi apare un program tjmtko care nu poate fi sters si folderu D nu mi-l deschide ca C intr-o fereastra si se deschide alta.Ce sa fac?

4 răspunsuri:
| Alexandrumrz a răspuns:

Virus STorM worm v! iie inca nici un antivirus nu poate sa il descopere foramteaza tot calculatorul o sa dispara ( este un virus in sistemul de fisiere ceva ce nici un program nu il poate accesa ca sa ii vezi tu componentele) putine antivirusuri au permisiunea asta

| neagucostel a răspuns:

Inseamna ca ai pc-ul virusat.iti recomand sa formatezi tot poate fi un virus de control cel mai bine e sa salvezi ce se poate din (D) dar trebuie formatat pentru a scapa de acel program
Daca ai avast antivirus dai o scanare la bootare
SAU
Ai putea incerca alt download manager.
Dar totusi daca nu downlodeza complet
formateaza (D) Si inainte salveaza ce e mai important

| Andrei907 explică:

Am reusit cu un stick sa bag malwarebytes pe pc si imi zice ca am trojan downloader si trojan malware pack gen.Am niste poze in D cum as putea sa la salvez fara sa virusez si laptopu sau altceva?