| IMaster a întrebat:

Salut, am o problema cu pc-u, am toate piesele noi pe el si acum am luat si ramii 2x2 gb ddr. Pe placa mea de baza am 4 sloturi, 2 ddr3 si 2 ddr2, cand folosesc sloturile ddr3 nu am nici o problema, dar cand pun un gb in slotul ddr2 nu mai merge, am incercat in ambele sloturi si placa de baza este noua nu are ce sa aiba...Stie cineva care ar putea fi buba? :\

3 răspunsuri:
| Klaudiu214 a răspuns:

Nu ai cum sa ai si ddr3 si ddr2, mai sigur toate sloturile sunt drr3

| GooD a răspuns:

Salut, pune de aceeiasi Frecventa (adica 400mhz, 667mhz, 800mhz) daca sunt de DDR2 si va functiona, daca ai pus DDR1 de aceea nu ti se deschide calculatorul...

| Decod a răspuns:

Rami sunt de 3 feluri :
-ddr1
-ddr2
-ddr3
daca sloturile de la pc ul tau sunt pentru ddr 2 si ddr 3 si tu ai cumparat ddr 1. nu o sati functioneze.trebuie sa iti cumperi alti rami big grin