| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema cu PC-ul cand il pornesc se restarteaza de 7 ori consecutiv si apoi se deschide normal la fel cad ii dau restart. S fie de la placa video care e pe DDR3 si placa de baza DDR2!? Am schimbat placa video cu alta tot pe DDR3 si merge ok iar a mea am pus o in alt PC si merge ok, am placa video ATI AMD Radeon HD 5450 1gb si placa de baza Gigabyte Technology Co., Ltd. M61SME-S2L (Socket M2) sa nu fie compatibile?
Stiti care e problema?
Va rog ajutati-ma!

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

E posibil sa fie de la sursa! Sau de la pasta de racire al procesorului, daca nu ai schimbat-o de mult, acesta este cu siguranta motivul.

| Fury1 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu e de la procesor are temperatura optima, e ceva cu placa video mai citeste odata intrebarea! Oricum mersi

| anonim_4396 explică (pentru Fury1):

Si eu am avut problema asemanatoare, mie mi se restarta dupa un timp, am schimbat pasta si nu am mai avut probleme o perioada. Acum se restarteaza si nu mai pot face nimic pe el, desi cu ajutorul unor programe imi zicea ca nu se incalzeste.

| Fury1 a răspuns (pentru anonim_4396):

E o problema la placa video dar nu stiu care, am explicat mai sus ce se intampla cu ea