| SEGAkB a întrebat:

. Am o problema cu pc-ul... http://m.imgur.com/LTpWVsP Nu stiu cum sa le imbin... Ma putetii ajuta?

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Pai scrie pe placa de baza unde vin cablurile! Da vezi cum faci sa belesti placa! In dreptul jumper-ului de Reset scrie "rst", la Power scrie "pwr" si asa mai departe!

| SouLIce a răspuns:

Gaseste manualul placii de baza in acel manula vei avea o schema cum sa pui cablurile acelea
Uite si un tutorial dar nu este la fel pentru toate placile de baza
https://www.youtube.com/watch?v=GN3MIiX0oAc

| PopAdrian a răspuns:

Salutare!
Downloadeaza Everest sau AIDA32, deschide-l si apoi da la Placa de baza, sa vezi cum se numeste. Intri pe site-ul producatorului si in sectiunea download ar trebui sa ii gasesti manualul acelei placi, unde sunt informatiile si despre conectarea acelor pini. Spor!

| Osirius a răspuns:

Nu te poate ajuta nimeni daca nu zici ce placa de baza ai. Poti sa le aranjezi si fara manual. Scrie pe placa de baza care cum sunt pinii. De obicei Power SW e sus iar Reset sub el (pe placa scrie pw sw), restul sunt irelevante (leduri).