| RaduD a întrebat:

Am o problema cu PC-ul. In Local Disk D am 416GB in total si daca dau properties imi arata ca am 230GB folositi si 186GB liberi. Daca adun toate programele din Local Disk D si dau Properties imi arata ca imi ocupa doar 165GB... deci ies in pierdere cu 65GB. Stie cineva ce pot sa fac sa recapat aia 65GB?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

In primul rand prin programe de curatire niciodata nu vei recupera toti GB pierduti. (15-25%). Multi se pierd din formatare. (NTFS/FAT32).
Ai fisiere acunse... temporare, instalari, stergeri, copieri, mutari....Singura modalitate e sa formatezi partitia respectiva.

5 răspunsuri:
| ombladon a răspuns:

Si mie imi "lipsesc" 20 Gb din cei 90 din partitia C.

Răspuns utilizator avertizat
| Punct_Si_Virgula_1988 a răspuns:

Depinde cum a fost partitionat pc-ul vezi si tu poate a mai ramas spatiu pe undeva ratacit, intra la administrative tools din control panel apoi computer management si apoi disk management si vezi acolo daca mai exista spatiu nefolosit, sper ca am fost de ajutor daca nu te descurci ma gasesti pe mess la id costin_fifa11!

| Metin2Hidra a răspuns:

Descarca programul defrag o&o

| Mauricel a răspuns:

Eu sunt cel care a zis de defrag o si o daca merge da-mi plzz funda pe asta sper ca te-am ajutat