| BogdanFRD a întrebat:

Salut.Am o problema cu PC-ul.Mi se blocheaza,se inchide ecranul,dupa care se aprinde din nou,iar in cateva clipe face acelasi lucru,pana ramane blocat de tot.Ce ar putea avea, o avea vreo piesa stricata?

2 răspunsuri:
| Filip23 a răspuns:

Pot fi multe. La mine face asa de la un driver video, dar imi da mesaj. Faptul ca se innegreste ecranul si revine catre asta duce.
Cauta pe google pe la "update driver windows", si ai sa gasesti cum sa verifici daca ai driverele bune (procedura.
Daca ai umblat la el, l-ai izbit, ar pute fi si o placuta de memorie miscata din slot (desi la asta nu se innegreste ecranul), sau vreo fisura in placa de baza ( asta ar fi nasol, dar se intampla doar la socuri mari)

| Filip23 a răspuns:

Sau sa nu fie depasita placa video, daca se intampla la jocuri spatiale.