| GeorgeVeteranu a întrebat:

Salut.
Am o problema cu Power Pointul, am de facut un proiect: In acest Power Point trebuie sa pun alte documente Power Point si le-am pus, merge totul foarte bine dar cand dau share la alta persoana poate sa deschida Power Pointul principal dar cele aflate puse in acel Power Point nu merge sa le deschida, apare doar numele fisierului.

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Ai incercat asta, din PowerPoint?
(Punctul 2)

https://www.ispringsolutions.com/......esentation

La mine merge perfect.

Am creat 2 prezentari, apoi am creat o a treia,
si am introdus primele doua in ea,
de la meniul Insert - Object (spre partea dreapta a barei Ribbon)

Am ales in stanga "Create from File",
si de la Browse am ales pe rand cate unul din proiectele (prezentarile) create anterior.

La fel poti insera orice fel de documente doresti: doc, PDF, video, poze...

Daca vrei sa vezi daca merge la tine, uite-l.

https://mega.nz/file/wjR3zK6T#Tc6mPpqUS_hoG-ZWkVd7Gf1ZtR2ESyZWYL77L6fW3O0

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Nuda share la document direct din lucrarea PP!
Salveaza ca (alt nume de proiect), cu optiunea de a include toate elementele cuprinse, dupa care poti da share la documentul PP nou creat.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Hmm, ma gandesc ca din moment ce ai inserat un PowerPoint in altul, poate ar trebui sa ii dai si fisierul inserat, pe langa powerpointul principal. Adica sa le dai pe ambele.

Incearca asa big grin

| GeorgeVeteranu explică (pentru DoarBogdan):

Si eu ma gandeam la asta, doar ca este un proiect public si o sa il deschida diverse persoane...

| NLS a răspuns (pentru GeorgeVeteranu):

In modul in care vrei tu, nu se poate face in PowerPoint, fara sa incluzi si celelalte proiecte ppt.

Daca chiar ai nevoie sa realizezi proiectul dupa modelul prezentat, incearca ProShow Producer 9.

Nu mai exista oficial, dar gasesti programul pe net.

| DoarBogdan a răspuns (pentru GeorgeVeteranu):

Pai proiectul principal, nu este si el public? big grin

| GeorgeVeteranu explică (pentru DoarBogdan):

Proiectul o sa fie postat public, si o sa il deschida persoane.

| GeorgeVeteranu explică (pentru NLS):

M-am uitat peste el dar nu ma prea ajuta cu ceva

| NLS a răspuns (pentru GeorgeVeteranu):

Singura diferența dintre ProShow si PP este ca ProShow va crea un fisier cu extensia exe, in vreme ce fisierul executabil creat de powerpoint are expensia pptx

In rest creezi chestiile 100% identic, (daca stii cum.).

Nu are acele background-uri, daca doresti ceva din PowerPoint, trebuie sa il cauti in folderul Office si sa il folosesti de acolo.

Poti opri slide ul la click/apasarea tastei Space, sau a sagetilor, daca la asta te referi. (initial este cu timp)

Poti crea butoane sub forma de caption (text) si multe, multe altele.
Poti crea chestii cat de complexe doresti, dar si foarte simple.

| GeorgeVeteranu explică (pentru NLS):

Mie nu imi trebuie slideuri, am nevoie doar de unul singur pe care sa afisez alte documente power point/word si sa se poata deschide si de alte persoane.

| NLS a răspuns (pentru GeorgeVeteranu):

O sa ma uit exact cand ajung acasa daca e cum am zis, si introducand alte fisiere in prezentare, impacheteaza totul intr-un singur fisier.

Daca e la fel, si e nevoie de acele fisiere pe langa, atunci mai bine ramai la PP

| NLS a răspuns (pentru NLS):

Ai incercat asta, din PowerPoint?
(Punctul 2)

https://www.ispringsolutions.com/......esentation

La mine merge perfect.

Am creat 2 prezentari, apoi am creat o a treia,
si am introdus primele doua in ea,
de la meniul Insert - Object (spre partea dreapta a barei Ribbon)

Am ales in stanga "Create from File",
si de la Browse am ales pe rand cate unul din proiectele (prezentarile) create anterior.

La fel poti insera orice fel de documente doresti: doc, PDF, video, poze...

Daca vrei sa vezi daca merge la tine, uite-l.

https://mega.nz/file/wjR3zK6T#Tc6mPpqUS_hoG-ZWkVd7Gf1ZtR2ESyZWYL77L6fW3O0

| NLS a răspuns:

Exact cum a zis DoarBogdan, lipsesc sursele celorlalte fisiere.
Cand inserezi o imagine, aceasta se copiaza efectiv in containerul fisierului ppt.
Insa cand ai linkuri catre alte alemente, iar ce ai facut tu este un link, pentru ca altfel nu ai cum sa introduci un ppt in altul, ai nevoie si de sursa: fisier video, fisier audio, fisier doc, un alt fisier ppt, etc