| Teletin_Silvia_1985 a întrebat:

am o problema cu sunetul nu se mai aude in boxe ci doar in casti, desi inainte se auzea mentionez ca am un Dell i5 ubuntu 12.04 HELP

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

Verifica boxele (cablul si mufa).
Daca dai la maxim amplificarea si atingi mufa tata cu o surubelnita (partea metalica prinsa intre degete), atunci atingand contactul din varf si inelul din mijloc trebuie sa se auda un barait caracteristic (de retea) in cele doua difuzoare.
Daca nu se aud, atunci boxele nu sunt pornite ori sunt defecte, eventual cablul de sunet intrerupt.