| Alexander2775 a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu IPhone 6s, cand il zgudui(misc) se aude ca si cum s-ar mișcă ceva in el... si cand il pun la ureche in zona mufelor aud un țiuit. Imi spuneti va rog care e problema cu el? Mulțumesc!

7 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Probabil s-a miscat careva piesa in el.
Ar fi bine sa-l duci la un service, sa-l desfaca si sa verifice fixarea corecta a pieselor componente.
Nu cred ca te-ar costa mult, dar te poate scuti de defectiuni mult mai scumpe de reparat.

| Clorox a răspuns:

Este ceva normal la acest model, nu esti singurul care a intampinat problema asta!

| tehno125482 a răspuns:

Probabil sa dezlipit vreo piesa!
du-te la sevice!

| GoguDeFer a răspuns:

Mno. nu ma prea pricep la iphone-uri dar chestia cu miscatu in el am si eu la s6 edge plus-ul meu dar am aflat ca e din cauza autofocusului. La mine se aude langa camera. Poate are si al tau autofocus si de acolo se aude laughing aia cu țiuit-ul ma depaseste.

| dolion a răspuns:

Înseamnă că nu e goală carcasa, are ceva în el... își merită banii!

| Alexander2775 explică:

Se aude un bazait lângă logo-ul Apple

| Alexander2775 explică:

Daca sa aleg intre a primi unul nou sau sa primesc contravaloarea lui si sa mai pun puțin sa imi iau iPhone 7 ce sa aleg?