| Teo0stuff a întrebat:

am o problema cu un joc numit crysis 3, l-am intalat si cand sa il deschid imi da o eroare in care scrie : You need a DX11 capable GPU to plat crysis 3" daca ma uit pe net imi spune sa ma duc in NVIDIA control panel la sectiunea Manage 3D settings, sa selectez jocul si ar fi trebuit sa imi apara optiunea : "1.Select the preferred graphics processor for this program:... " ca in poza urmatoare : http://i47.tinypic.com/iwrz28.jpg
Insa mie imi apare ca in poza asta : http://tinypic.com/view.php?pic=dgiii9&s=6
Va rog ajutati-ma!

Răspuns Câştigător
| Zangetsu a răspuns:

Si placa video nu sti de care e?

10 răspunsuri:
| MihaiGe a răspuns:

Placa ta video nu este compatibila cu acest joc.
Bafta!

| razvanelll93 a răspuns:

Placa ta video nu are suport DirectX 11, de aia nu poti juca jocul. Daca chiar vrei sa il joci, cumpara alta placa

| addybaku a răspuns:

Pai, ai windows 7?

| Teo0stuff explică (pentru addybaku):

Da am windows 7 32 bits, processor : Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E4500 @ 2.20 Ghz, 2.20 GHz
Installed memory (RAM) : 2.00 GB
Model : Gigabyte 945PLM-S2
Te ajuta?

| Teo0stuff explică (pentru Zangetsu):

Nu, poti sa imi spui cum sa aflu?

| Teo0stuff explică (pentru Teo0stuff):

Am cautat unpic pe net si cred ca am NVIDIA GeForce 8600 GT

| razvanelll93 a răspuns (pentru Teo0stuff):

Click dreapta pe desktop -> rezolutie ecran->setari complexe->adaptor, daca ai windowsu in engleza te descurci tu

| addybaku a răspuns (pentru Teo0stuff):

Hmmm. Cauta pe net sa iti instalezi DirectX 11. Iar daca nu, ma gandesc alta rezolvare.

| Zangetsu a răspuns (pentru Teo0stuff):

Si placa video nu sti de care e?