| fzQ a întrebat:

Am o problemă cu un laptop. Am facut upgrade la windows 10 şi am eliminat fisierul windows.old (versiunea veche a windowsului). Toate bune pana am dat restart, imi apare "Your PC ran into a problem", se restarteaza singur si imi apare "Initializing automatically repair" apoi imi apar 2 optiuni : Închidere PC şi Opţiuni complexe.
O reinstalare a windowsului ar remedia problema?

Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| LinxCont a răspuns:

Cu siguranta o reinstalare rezolva problema. Daca in plus w10 a fost activat o data prin upgrade, atunci isi va pastra activarea la reinstalare, pe termen nelimitat.

1 răspuns:
| LinxCont a răspuns:

Si eu am facut upgrade pentru licenta, apoi l-am reinstalat ca sa nu mai contina nimic din windows-ul vechi si e OK.

Upgradearea a durat o vesnicie. Fata de w7 la care i-as da un 9, lui w10 i-as da un 7 cel mult (din cauza proastei compatibilitati cu driverele).