| Eduard184 a întrebat:

Salut, am o problema cu whatsapp-ul pe pc. Nu-mi reda mesajele vocale, de inregistrat inregistreaza dar imi zice a aparut o problema la redarea audio-ului si ca lipseste o parte sau e corupta. Folosesc win 10 x64 biti

2 răspunsuri:
| DjSannan a răspuns:

Pentru a rezolva aceasta problema, recomandam urmatoarele:

1. Verificati daca aveti versiunea cea mai recenta a aplicatiei WhatsApp instalata pe PC.
Daca nu, descarcati-o si instalati-o din nou.

2. Daca aveti un driver audio vechi, incercati sa il actualizati la cea mai recenta versiune.

3. Daca problema persista, incercati sa reinstalati aplicatia WhatsApp si sa verificati daca aveti nevoie sa schimbati setarile de audio.

4. Daca problema persista, incercati sa contactati echipa de asistenta WhatsApp pentru a va ajuta sa rezolvati problema

| NLS a răspuns:

Reinstalează WhatsApp, dar mai ales - reinstalează driverul audio.