| MariaMazilu7 a întrebat:

Am o mare problema. Când vorbesc pe Whatsapp cu cineva, video, acea persoană mă aude pe mine, dar eu nu o aud pe ea. Oare din ce cauza? Nu știu să umblu și sa vad ce are. Am un Allview A5, oare nu este unul nou ca sa funcționeze audio pe Whatsapp? Mesajele vocale le pot auzi, la fel și dacă sun pe Whatsapp, doar pe video nu pot sa aud persoana respectiva. Are ceva microfonul? Ce credeți? Ce îmi recomandați? Sa merg sa întreb pe cineva în domeniu, sau de unde sa umblu? Aveți idee? Mulțumesc mult.

Răspuns Câştigător
| PauletPaul36 a răspuns:

Daca ea te aude pe tine inseamna ca difuzorul ei merge, la fel si microfonul tau merge, si daca spui ca poti auzi mesajele vocale atunci difuzorul tau merge, dar daca nu poti auzi acea persoana atunci acea persoana are microfonul defect!
Sper ca ai inteles cum sta treaba, si ca te-am ajutat!

| MariaMazilu7 explică (pentru PauletPaul36):

Deci microfonul acelei persoane este defect? Are un Huawei P8, il poate da la reparat pe garantie?

| PauletPaul36 a răspuns (pentru MariaMazilu7):

Daca nu la deteriorat ea atunci da.

3 răspunsuri:
| ManRight2000 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa mergi la un service GSM, parerea mea.E probabil sa aiba probleme cu microfonul telefonul tau.