| marius4432 a întrebat:

Am o problema cu windows xp, l-am instalat de curand si mi-a dat o eroare ca ( Windows\System32\Config\System missing or corrupt), stiu ca as putea sa bac cd-ul de instalare si sa dau F3 (repair) dar pur si simplu sare peste acea etapa. Am incercat cu mai multe cd-uri sperand sa o ia, si se duce direct la formatarea partitiei am incercat si cu system recovery ( F2 la boot cd ) dar tot asa...problema este ca nu vreau sa imi pierd datele respctive de pe HDD...Dau funda!

3 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Telefonie"!
Ai "coborât" mai jos cu o categorie...

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate ( sau alte motive ), deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

Pentru alte detalii despre "regulile" de pe acest site CITEŞTE Regulamentul şi "Întrebări Frecvente" la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Toate cele bune.

| horia2012 a răspuns:

Stii si tu ca alta posibilitate nu ai, decat sa instalezi din nou XP. In afara ca ai doar o singura partitie, intr-adevar pierzi toate datele. Altfel pierzi numai datele de pe C.
Nu ai ce face decat sa-ti transferi datele pe stik, DVD, sau un HDD portabil, daca are vreun prieten.
Am patit exact la fel si am facut rost
de un HDD portabil.

| JASMYNA88 a răspuns:

Trebuie sa il instalezi din nousad si incearca cu alt xp ca s-ar putea ca win care l-ai instalat sa fie deja cu probleme. daca ai 2 partitii e ok, nu pierzi nimic, doar ce ai in C.