| anonim_4396 a întrebat:

Salut, am o problema grava, am un aparat auditiv oticon ino. Le port la ambele urechi, la aparatul drept a inceput sa nu se mai auda nimic, dar cand il pornesc se aude doar cantecul. Am vazut la tubul ca are un dop de ceara si am incercart sa scot tubul ca sa-l schimb, nu am reusit sa-l scot deoarece tubul a fost prea tare, am zis ca o sa-l fortezi sa scot tubul si dintr-odata s-a crapat plasticul de mai sus sau mai bine spus suportul care tine tubul. Pot sa-l duc la reparat? Pot sa mai fac ceva?
VA IMPLOR SA MA AJUTATI SA GASESC O SOLUTIE, CA UN APARAT MA COSTA 2500 LEI SI IN PLUS EU NU MA POT DESCURCA LA SCOALA FARA UN APARAT... VA ROG!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi cu el la firma care ti l a dat, dar si daca m ai este in garantie, te va costa reparatia, nu trebuia sa umblii tu la el, ai forțat acolo ceva, ai crăpat plasticul, te va costa. vezi acolo la firmă cit te va costa, si in cit timp il repară.

| Skillow a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Nu mai am garantia, am aparatele de 5 ani si nu stiu de la ce firma a luat doamna doctor... crying

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Skillow):

Multumesc pentru fundă, daca ai numarul doamnei doctor, ea trebuie ca are numerele de la firma respectivă, sau mergi mîine la doamna doctor si spune i situatia, si roagă o sa te ajute, ce vârsta ai? de unde esti? mersi.

| Skillow a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Am 19 ani, sunt din orasul Uricani jud. Hunedoara. Daca doamna doctor nu isi mai aminteste de unde a luat sau daca nu vrea sa-mi zica ca am avut conflict cu ea...