| Anonim000069 a întrebat:

Mi-am luat o placa video nVIDIA geforce 210 1gb. Am pus.o si am aprins pcu. unitatea se aprinde dar monitorul nu. Si inainte sa porneasca se aude un sunet(este un beculet aprins pe placa de baza). Iar cand am scos noua placa video (cealalta placa video este integrata) acelasi lucru:cand aprind pcu se aude sunetul ala si monitorul nu se aprinde). Ce ar trebui sa fac?

Răspuns Câştigător
| suffarstar a răspuns:

Mișcă de rami, ai grijă să fie bine fixați, verifică fiecare mufă. În mod normal fiecare sunet înseamnă ceva dar trebuie să te uiți pe manualul plăcii de bază.

2 răspunsuri:
| Kitt3 a răspuns:

Verifica ca tot sa fie conectat bine. Si eu am patit la fel. (beculetul trebuie sa fie aprins mereu cand pc-ul e deschis, eu un fel de "lampa de control")

| Scorpionu1337 a răspuns:

Poate placa video este stricata sau s-a ars monitorul incearca sa deschizi unitatea si curat-o de praf apoi asigura-te ca ai conectat mufa albastra intro parte la monitor si cealalta catre placa. pusa de tine.nu cea de la comp si apoi fixeaza bine bafta