| DenisDns a întrebat:

Am o problema la calculator cu driverul audio. Am un sistem audio 5.1. Driverul original de la pc este SoundMax. Cd originale merg doar pe Windows XP, cum pot face sa mearga si pe Windows 7? Pe net nu am gasit nici o rezolvare..am incercat sa iau alte drivire...in zadar...Ma poate ajuta cineva, va rog?

6 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Driverele le iei de la producator, nu din alta parte! Daca sunt, daca nu sunt...ura si la gara! Iti iei placa de sunet!

| AdrenalinTm a răspuns:

Dai la driver de pe cd clik dreapta proprietati compatibility bifezi run compatibility program (bla bla bla)acolo
alegi windows 7
dupa aia bifezi si casuta aia de jos cu run administrator (bla bla bla) OK si il instalezi

| DenisDns explică (pentru AdrenalinTm):

Nu am nimic cu compatibility sau din ce spui tu

| AdrenalinTm a răspuns (pentru DenisDns):

laughingda unde ai cautat de nul ai?laughing TIAM ZIS
dai clik dreapta pe exe (executabilul de driver) si acolo proprietati si compatibiliti

| DenisDns explică (pentru AdrenalinTm):

Aaa...am incercat...tot nu merge sad

| AdrenalinTm a răspuns (pentru DenisDns):

Nu are cum
da in fine
cauta diver pack solution